BEVEZETÉS
A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) hatálya a https://csakimez.hu/-n található webáruházból (a továbbiakban: Weboldal) történő internetes vásárlásokra terjed ki.
Kérjük, hogy amennyiben a Weboldalon keresztül interneten kíván terméket vásárolni tőlünk, olvassa el figyelmesen a jelen Általános Szerződési Feltételeket, és a megrendelését csak abban az esetben véglegesítse, ha az ÁSZF tartalmát megértette, az abban foglaltakat minden tekintetben elfogadta és magára nézve kötelező érvényűnek tartja. A jelen ÁSZF alapján létrejött, elektronikus úton, távollevők között létrejött adásvételi szerződés (a továbbiakban: Szerződés) kizárólag elektronikus formában kerül megőrzésre. A Szerződés nyelve a magyar. A Szerződés nem minősül írásbeli szerződésnek.
A Weboldalt Csáki Balázs e.v. eladó (a továbbiakban: Eladó) üzemelteti. Az Eladó internetes kereskedelmi tevékenysége külön magatartási kódex hatálya alá nem tartozik.
Eladó üzlethelyiséget nem üzemeltet.
KAPCSOLATTARTÁSI ELÉRHETŐSÉGEK
- E-mail útján: csakimeheszet@gmail.com
- Telefonon keresztül: 06 (70) 4363 – 441
- Személyesen: 2687 Bercel, Ordaspuszta 20.
ELADÓ ADATAI
- Eladó neve: Csáki Balázs e.v.
- Eladó adószáma: 70233094-2-32
- Eladó székhelye: 2687 Bercel, Ordaspuszta 20.
- Eladó vállalkozási formája: egyéni vállalkozás
- Eladó egyéni vállalkozói nyilvántartási száma: 21010302
- Nyilvántartásba vevő szerv: NAV Nógrád Megyei Adó és Vámigazgatósága
- Eladó egyéni vállalkozói nyilvántartási száma:
- Nyilvántartásba vevő szerv:
- Eladó elektronikus levelezési címe: csakimeheszet@gmail.com
- Eladó telefonszáma: 06 (70) 4363 441
- Webáruház-domain: https://csakimez.hu/
- Tárhely szolgáltató cégneve: Sigmanet Szolgáltató és Kereskedelmi Korlátolt Felelõsségû Társaság
- Tárhely szolgálató székhelye: 1132 Budapest, Victor Hugo utca 18-22.
- Tárhely szolgálató e-mail címe: info@sigmanet.hu
A SZERZŐDÉS LÉTREJÖTTE
- A Weboldalon keresztül megrendelhető termék: egységes, 0,72 literes űrtartalmú, zárt üvegtárolókba helyezett különböző fajtájú, az Eladó által megtermelt méz.
- A Weboldalon keresztül történő megrendelés során a vásárlási egység 12 db. termék, azaz tizenkét üveg méz. A megrendelés Weboldalon keresztül minimum 1 vásárlási egységre adható le. Ezt meghaladóan a megrendelő több vásárlási egységre is leadhatja a megrendelését.
- A „Megrendelem” gombra kattintással a megrendelő a megrendelésre irányuló szerződéses nyilatkozatát közli az Eladóval, amivel beáll a megrendelő ajánlati kötöttsége. A megrendelő ajánlati kötöttsége megszűnik, ha Eladó a megrendelést legkésőbb 48 órán belül nem igazolja vissza elektronikus úton (e-mail). A megrendelés leadását követően a megrendelő megadott e-mail címére küldött automatikus visszaigazoló e-mail a megrendelés beérkezéséről önmagában még nem jelenti a megrendelés elfogadását és visszaigazolását. Amennyiben Eladó az ajánlati kötöttség ideje alatt elektronikus úton (e-mail) visszaigazolja a megrendelést, létrejön a Szerződés, és megrendelőnek fizetési kötelezettsége keletkezik, ami jogilag kikényszeríthető. Az Eladó által közölt eltérő tartalmú visszaigazolás ugyanakkor új ajánlatnak minősül, amit a megrendelő nem köteles elfogadni. Ebben az esetben Eladó az ajánlati kötöttségétől akkor szabadul, ha megrendelő az Eladó új ajánlatát legkésőbb 48 órán belül nem igazolja vissza elektronikus úton (e-mail).
- A Weboldalon keresztül történő vásárlás távollévők között létrejött szerződésnek minősül a 45/2014. (II.26.) Kormányrendelet alapján. A szerződés nem minősül írásbeli szerződésnek. A szerződés nyelve a magyar.
FIZETÉS ÉS SZÁLLÍTÁS
- A Szerződés keretében megrendelt termékeket Eladó vagy az általa megbízott harmadik személy (a továbbiakban együttesen: Kiszállító) juttatja el a megadott szállítási címre vagy a megrendelő személyesen átveheti azokat az Eladó székhelyén munkanapon 8:00 és16:00 óra között, előre egyeztetett időpontban.
- Az Eladó által fizetendő végösszeg a Megrendelés összesítőjében feltüntetett vételár, illetve az V.5. pontban meghatározott szállítási költség együttes összege.
- A Szerződésben meghatározott termékek végösszege kizárólag készpénzben az megrendelés leszállításával, illetve a személyes átvétellel egyidejűleg teljesíthető, számla ellenében.
- Ha a Megrendelő által megadott szállítási cím Budapest, Vác vagy Nógrád vármegye közigazgatási határain belül található, a szállítás díjmentes.
- Ha a Megrendelő által megadott szállítási cím nem az V.5. pontban meghatározott helyeken található, a szállítási költség összege egész Magyarország területén 7000 forint.
- A vállalt szállítási napokat az Eladó jelöli meg előzetesen a Weboldalon, és a megrendelés elküldése előtt a megrendelő választja ki ezek közül a neki megfelelő szállítási napot. A kiválasztott és visszaigazolt szállítási napon belül a szállítás pontos időpontját az Eladó és a megrendelő külön egyeztetni köteles egymással.
- A megrendelés elküldése során olyan szállítási címet, illetve olyan szállítási időpontot szükséges megjelölni, ahol és amikor a megrendelő vagy a megrendelő által megrendelt termékek átvételére meghatalmazott harmadik személy napközben is elérhető, át tudja venni a kiszállított termékeket, és készpénzzel ki tudja fizetni a V.2. pontban meghatározott végösszeget. A megrendelés elküldése során olyan telefonszámot és e-mail címet szükséges megadni, amely lehetővé teszi a megfelelő kapcsolattartást.
- Amennyiben a kiszállítás a megrendelő érdekkörében felmerülő okból meghiúsul, a sikertelen kiszállítási költségét a V.4. pont szerinti esetben is a megrendelő viselni köteles.
- Amennyiben a kiszállítás a Megrendelő érdekkörében felmerülő okból kétszer is meghiúsul, Eladó – a szállítási költségek és az esetlegesen felmerülő kárainak érvényesítése mellett – elektronikus úton elállhat a szerződéstől.
ELÁLLÁSI JOG
- Az Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU számú irányelvének, továbbá a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet szabályozása értelmében megrendelő a termék kézhezvételétől számított 14 napon belül indokolás nélkül elállhat a Szerződéstől, a megrendelt termék visszaküldésével.
- A VI.1. pont szerinti elállási jog csak a Polgári Törvénykönyv szerinti fogyasztónak minősülő megrendelőt illeti meg. Az elállási jog nem illeti meg a vállalkozást, azaz az olyan személyt, aki szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében jár el.
- Megrendelő az elállási jogát kizárólag abban az esetben gyakorolhatja, ha a megrendelt termék csomagolása bontatlan és sérülésmentes. Egy termék elsődleges csomagolásának bármilyen, akár csak részben történő megbontása, roncsolása vagy a termék higiéniai vagy egészségvédelmi okokból esetleges veszéllyel járó beszennyezése, illetve minden egyéb, jogszabály – de különösen a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 29. § (1) d) vagy e) pontja – által meghatározott esetek fennálltakor az elállási jog nem gyakorolható.
- Az elállási jog gyakorlására nyitva álló idő attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen megrendelő vagy az általa megjelölt harmadik személy a megrendelt terméket átveszi.
- Megrendelő a Szerződés megkötésének napja és a termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolhatja az indoklás nélküli elállási jogát.
- Megrendelő köteles a terméket késedelem nélkül, de a legkésőbb a Szerződéstől való elállására vonatkozó értesítés Eladó részére történő megküldésétől számított 14 napon belül visszaküldeni vagy átadni az Eladó részére. A határidő betartottnak minősül, ha a 14 napos határidő letelte előtt a megrendelő elküldi a terméket.
- A fentiek szerinti elállás esetén a megrendelt termék visszaküldésének, illetve visszaszállításának költségét a megrendelő viseli.
- Eladó a termék visszaérkezését követően haladéktalanul, de legkésőbb 14 napon belül visszatéríti a kifizetett vételárat és az esetlegesen felmerült kiszállítási díjat a megrendelő részére.
- Eladó mindaddig visszatarthatja a VI.8. pontban meghatározott összeg visszatérítését, amíg a megrendelő a terméket vissza nem szolgáltatta, vagy kétséget kizáróan nem igazolta, hogy azt visszaküldte; a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni. Nem illeti meg Eladót a visszatartás joga, ha előzetesen vállalta, hogy az árut maga fuvarozza vissza.
- Eladó a visszatérítés során a Szerződésben meghatározott fizetési móddal megegyező fizetési módot alkalmaz, kivéve, ha megrendelő más fizetési mód igénybevételéhez kifejezetten a hozzájárulását adja; e visszatérítési mód alkalmazásából kifolyólag a megrendelőt semmilyen többletköltség nem terhelheti.
- Amennyiben a megrendelő élni szeretne az elállási jogával, azt elektronikus úton (e-mail) vagy írásban, postai küldemény formájában szükséges megtennie. A megrendelő határidőben gyakorolja az elállási jogát, ha a fent megjelölt határidő lejárta előtt igazolhatóan elküldi, illetve postára adja az elállási nyilatkozatát.
- A megrendelő az elállási jogát az alábbi nyilatkozat-minta felhasználásával gyakorolhatja:
Csáki Balázs e.v. eladó részére
Székhely: 2687 Bercel, Ordaspuszta 20.
Alulírott(ak) …………………………….. kijelenti(k), hogy gyakorlom/gyakoroljuk elállási jogomat/jogunkat az alábbi áru(k) adásvételére irányuló szerződés tekintetében:
Szerződéskötés időpontja/átvétel időpontja:
Fogyasztó(k) neve:
Fogyasztó(k) címe:
A fogyasztó(k) aláírása (kizárólag papír alapon tett nyilatkozat esetén):
Kelt:
A KELLÉKSZAVATOSSÁGRÓL, A TERMÉKSZAVATOSSÁGRÓL ÉS A JÓTÁLLÁSRÓL SZÓLÓ TÁJÉKOZTATÓ
- Kellékszavatosság
Milyen esetben élhet Ön a kellékszavatossági jogával?
- Ön Eladó hibás teljesítése esetén Eladóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint.
Milyen jogok illetik meg Önt kellékszavatossági igénye alapján?
- Ön – választása szerint – az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet: Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az Ön által választott igény teljesítése lehetetlen vagy az az Eladó számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna.
- Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy végső esetben elállhat a szerződéstől. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
- Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Ön viseli, kivéve, ha az indokolt volt vagy arra Eladó adott okot.
Milyen határidőben érvényesítheti Ön kellékszavatossági igényét?
- Ön köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul közölni Eladóval, mely közlés nem lehet későbbi, mint a hiba felfedezésétől számított két hónap. A hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A közlés késedelméből eredő kárért Megrendelő a felelős. Felhívjuk a figyelmét, hogy a szerződés teljesítésétől számított kétéves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti.
Kivel szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét?
- Ön az Eladóval szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.
Milyen egyéb feltétele van kellékszavatossági jogai érvényesítésének?
-
- A teljesítéstől számított egy éven belül belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha Ön igazolja, hogy a terméket Eladó nyújtotta. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már Ön köteles bizonyítani, hogy az Ön által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
-
Milyen esetben élhet Ön a termékszavatossági jogával?
- A termék hibája esetén Ön – választása szerint – kellékszavatossági vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.
Milyen jogok illetik meg Önt termékszavatossági igénye alapján?
- Termékszavatossági igényként Ön kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti.
Milyen esetben minősül a termék hibásnak?
- A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
Milyen határidőben érvényesítheti Ön termékszavatossági igényét?
- Termékszavatossági igényét Ön a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.
Kivel szemben és milyen egyéb feltétellel érvényesítheti termékszavatossági igényét?
- Termékszavatossági igényét kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Önnek kell bizonyítania.
A gyártó (forgalmazó) milyen esetben mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól?
- A gyártó (forgalmazó) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
- a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
- a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
- a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered
- A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
- Ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti.
Milyen esetben élhet Ön a kellékszavatossági jogával?
-
-
- Hibás teljesítés esetén szerződés a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Kormányrendelet alapján az Eladó jótállásra köteles.
Önt milyen jogok és milyen határidőn belül illetik meg jótállás alapján?10 Mikor mentesül a vállalkozás a jótállási kötelezettsége alól?
-
-
- A vállalkozás jótállási kötelezettsége alól csak abban az esetben mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.
- Felhívjuk a figyelmét, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és jótállási igényt, illetve termékszavatossági és jótállási igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet, egyébként Önt a jótállásból fakadó jogok a kellékszavatossági és a termékszavatossági igény alapján meghatározott jogosultságoktól függetlenül megilletik.
ADATKEZELÉSI NYILATKOZAT
Az adatkezelési tájékoztató a Weboldal következő aloldalán érhető el: https://csakimez.hu/adatvedelmi-szabalyzat/
PANASZKEZELÉS ÉS JOGORVOSLATI LEHETŐSÉGEK
Panaszügyéntézés Eladóval
Abban az esetben, ha a Szerződés teljesítésével kapcsolatban a megrendelő az Eladóval szemben bármiféle panaszt kíván tenni, a panaszügyintézés telefonon, e-mail útján vagy személyesen lehetséges, a II. pontban megadott kapcsolattartási elérhetőségeinken keresztül. A személyes panaszügyintézés helye: Eladó székhelye. Eladó a beérkezett panaszokat 30 napon belül vizsgálja meg, amelynek eredményéről a megrendelőt haladéktalanul értesíti.
Fogyasztóvédelem
A fogyasztónak minősülő megrendelő bármilyen fogyasztóvédelmi panaszával fordulhat a fogyasztóvédelmi hatósághoz. A fogyasztóvédelmi hatóság a fogyasztó állandó lakóhelye vagy hivatalos tartózkodási helye szerint illetékes kormányhivatal. Az illetékes fogyasztóvédelmi hatóságok elérhetőségei:
https://fogyasztovedelem.kormany.hu/api/item/file-preview/9747/b202919da73db87382bd2ecb98d48e18.pdf
A fogyasztóvédelemről további információkat az alábbi honlapon érhet el:
https://fogyasztovedelem.kormany.hu/#/hova_fordulhatok
Békéltető testület
Ha a fogyasztónak a vásárlásával kapcsolatban kifogása merül fel, és azt nem tudja az Eladóval rendezni, a fogyasztó az állandó lakóhelye vagy bejelentett tartózkodási helye szerint illetékes békéltető testülethez fordulhat.
Az illetékes békéltető testületek listáját itt találja:
https://fogyasztovedelem.kormany.hu/api/item/file-preview/16010/ba2ab8cf530b969dd39afdeb1652c138.pdf
Online vitarendezési platform
Online vásárolt termékkel kapcsolatban az Európai Bizottság által létrehozott online vitarendezési platformon keresztül is benyújthatja panaszát az alábbi weboldalon keresztül:
https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home2.show&lng=HU
Magyarországon a kijelölt nemzeti vitarendezési testület (Budapesti Békéltető Testület) az alábbi címen érhető el:
1016 Budapest, Krisztina krt. 99., telefonszám: (1) 488-2033, e-mail címe: onlinevita@bkik.hu.
Magatartási kódex
Eladó nem vetette alá magát a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény szerinti valamely magatartási kódexnek.
EGYÉB RENDELKEZÉSEK
-
-
- A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekre, valamint a jelen ÁSZF értelmezésére a magyar jog az irányadó, különös tekintettel a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Kormányrendelet és az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény vonatkozó rendelkezéseire.
- A jelen ÁSZF 2023. március 1. napjától hatályos és a visszavonásáig hatályos. Eladó jogosult az ÁSZF-et egyoldalúan módosítani, amit a Weboldalon tesz közzé. Az ÁSZF módosított rendelkezései a Weboldalon történő közzétételt követően létrejövő Szerződésekre irányadók.
- Ha a jelen ÁSZF bármely része érvénytelennek minősülne, ez a fennmaradó rendelkezések érvényességét, hatályát és érvényesíthetőségét nem érinti.
- Eladó fenntart magának minden jogot a Weboldal, annak bármely részlete és az azon megjelenő tartalmak, valamint a Weboldal terjesztésének tekintetében. Tilos a Weboldalon megjelenő tartalmak vagy azok bármely részletének letöltése, elektronikus tárolása, feldolgozása és értékesítése az Eladó írásbeli hozzájárulása nélkül.
- Bármilyen jogról vagy annak gyakorlásáról történő lemondás csak az erre vonatkozó kifejezett írásbeli nyilatkozat esetén érvényes.
- Eladó és a megrendelő a vitás ügyeiket elsősorban békés úton próbálják rendezni. Eladó és a megrendelő az esetleges jogvitáikra nézve kikötik az Eladó székhelye szerint illetékes bíróságok kizárólagos illetékességét.
- A „Megrendelem” gombra kattintással és megrendelés elküldésével a megrendelő automatikusan elfogadja a jelen ÁSZF-et, és hozzájárul a személyes adatainak kezeléséhez az Adatkezelési Tájékoztató szerint.
Hatályos és alkalmazandó 2023. március 1-jétől